Historie


 

1992
V 90. letech Zahrada jako Ústav sociální péče

Zahrada, ještě pod názvem "Ústav sociální péče", byla uvedena do provozu v roce 1992. Její kapacita tehdy byla 30 klientů na celoročním pobytu a 15 klientů na týdenním pobytu.
1997
K prvnímu velkému rozšíření došlo v roce 1997

Do Kladna byly přestěhovány klientky z "ústavu" v Budeničkách, který byl zrušen. Zahrada se postupně modernizovala tak, aby vyhovovala potřebám všech klientů. Byly vybudovány jedno a dvoulůžkové pokoje, zmodernizováno sociální zařízení, a to v nástavbě na obou objektech.  Byly  zajištovány služby na celoročním, týdenním a denním provozu.
2007
Rozvoj Zahrady pokračoval. Rozšířili  jsme nabídku služeb o službu Chráněné bydlení a otevřeli první byt v rodinném domě pro šest klientů. Následně jsme mohli rozšířit počet jednolůžkových pokojů ve službě Domov.  Pro sportovní vyžití klientů jsme vybudovali novou tělocvičnu. Finanční prostředky jsme získali ze sponzorských darů.
 
2010
Dotace z evropských fondů ROP Střední Čechy
Díky této dotaci se nám podařilo
  • zrealizovat výstavbu tolik potřebných Sociálně terapeutických dílen. Dílny byly otevřeny 1.3. a staly se velmi oblíbenými nejenom u klientů všech druhů našich služeb, ale i u široké veřejnosti a dalších poskytovatelů.
  • rozšířit službu Chráněné bydlení vybudováním dvou nových bytů pro šest klientů.


 
2018 - 2019
Zahrada prošla velkými úpravami a změnami. Zaměřili jsme se zejména na zútulnění prostor pro klienty. Naše domácnosti i stacionáře se nám podařilo zásadně zmodernizovat, od zakoupení nového nábytku, výměny podlahových krytin, vymalování až po vybudování bezbariérových koupelen.

Změnou neprošly jen vnitřní prostory Zahrady, ale i celý areál. Proběhla rekonstrukce veškerých pěších komunikací, vybudovali jsme nové oplocení, zakoupili nový zahradní nábytek a postavili nový altán.
Současnost