Jak požádat o službu

Potřebné dokumenty

Datum zveřejnění Název dokumentu Typ souboru Velikost souboru
23. 03. 2020 ŽÁDOST O POSKYTNUTÍ SOCIÁLNÍ SLUŽBY .rtf 1 MB
23. 03. 2020 Vyjádření lékaře k žádosti nevztahuje se ke službě Sociálně terapuetická dílna .xls 23 kB
23. 03. 2020 Informace o zpracování osobních údajů .rtf 1 MB
23. 03. 2020 Souhlas se zpracování kontaktní osoby .rtf 55 kB
20. 04. 2020 Lékařský posudek (předkládá se při nástupu) nevztahuje se ke službě Sociálně terapeutická dílna .pdf 439 kB

Postup Podání Žádosti a nástupu do Zahrady

1.

Jak podat žádost?

Pokud si některou službu v Zahradě vyberete je nutné vyplnit žádost a další formuláře. Najdete je v úvodu této stránky, případně v sekci dokumenty.
Pokud nemáte přístup k tiskárně, vše potřebné Vám vytiskneme.
Rádi Vám s vyplněním žádosti pomůžeme.
Až budete mít vše hotové je nutné nám žádost a další dokumenty  (vyjářední lékaře, souhlas se zpracováním osobních údajů) předat, a to
2.

Co se děje po podání žádosti?

Vaše žádost je zařazena do evidence. Vedoucí požadované služby se s Vámi spojí a dohodnete si termín sociálního šetření.
Co to znamená?
Navštíví Vás společně se  sociální pracovnicí a zdravotní sestrou. Přijedou za Vámi právě tam, kde nyní žijete. Účelem návštěvy je, aby zjistily všechny Vaše potřeby, požadavky. Velmi podrobně Vám také vysvětlí, jak u nás služba probíhá a zodpoví všechny Vaše otázky.
Zároveň Vám sdělí, předpokládaný termín možného nástupu.
3.

Uzavření smlouvy

Před nástupem do Zahrady, nejpozději v den nástupu,  musí být uzavřena smlouva službě. Je pro nás důležité, abyste celému obsahu smlouvy rozuměli, vše Vám rádi vysvětlíme. Smlouva je pro Vás připravena i v jednoduchém čtení, obdržíte ji včas, abyste měli dostatek času na její prostudování.
Je nutné, abyste nám před uzavřením smlouvy předložili lékařský posudek. Tiskopis najdete na této stránce v odkazu potřebné dokumenty. Vyplní Vám ho praktický lékař  a nesmí být starší než 90 dnů.
Vzor smlouvy najdete v sekci dokumenty

 

 

4.

Nástup do Zahrady

Nejdříve se Vám bude věnovat vedoucí Vaší služby. 
Seznámíte se s pracovníky jak ve Vaší službě, tak s pracovníky celého zařízení a s ostatními klienty. Projdete si celé zařízení.
Na vše budete mít dostatek času.
Váš klíčový pracovník s Vámi podrobně projedná plán služby,  zjistí co Vás nejvíce baví, o jaké aktivity máte zájem tak, aby Vám plán služby byl ušitý na míru.


 

Pro koho jsou naše služby vhodné

Pro lidi s mentálním postižením, kteří potřebují podporu a pomoc při zvládání běžných životních situacích. 
Víme, že každý z nás je jiný, má jiné potřeby a přání. Proto jednáme vždy s každým tak, abychom co nejvíce vyšli vstříc a nabídli vhodnou službu. Je tedy jen málo důvodu proto, abychom cestu k uzavření smlouvy opravdu nenašli. V tom případě Vám poradíme, kteří poskytovatelé nabízejí sociální službu, která by Vám více vyhovovala.